In de brievenbus – De verkeerde vriend – Gert-Jan van den Bemd

In de brievenbus – De verkeerde vriend – Gert-Jan van den Bemd

Werner Mans heeft alles redelijk voor elkaar. Oké, zijn werk stelt niet veel voor. Hij fotografeert wegwerpartikelen voor ziekenhuizen en laboratoria, als het al tot fotograferen komt. Maar hij heeft een vrouw, een dochter en een stacaravan. Alles gaat goed. Tot zijn dochter zo nodig naar een discotheek… nee, een club wil. Werner weet hoe het er daar aan toegaat. Vroeger kwam hij er ook. De vrienden die zijn dochter daar leert kennen, bedreigen Werners kalme bestaan. Voor het eerst…

Lees Meer Lees Meer

De Lissabon Brieven- Gaby Rasters – recensie -Blogtour

De Lissabon Brieven- Gaby Rasters – recensie -Blogtour

Gaby Rasters is een veelzijdige auteur die veel genres aankan Met haar boek Nooit meer bang weet ze een groot publiek te bereiken. Gaby weet diep onder de huid van haar personages te kruipen en deze daardoor levensecht neer te zetten. Toen Chantal het uitje naar Lissabon geboekt had, was Merijn ook enthousiast geweest en hij had haar alles laten regelen. Maar dat hij niet goed naar haar geluisterd had bleek wel want toen het zover was, kon hij echt…

Lees Meer Lees Meer

Horen, zien, zwijgen – J. D. Barker – Recensie

Horen, zien, zwijgen – J. D. Barker – Recensie

J. D. Barker (Jonathan Dylan Barker) is een internationale Amerikaanse auteur wiens werk in het algemeen beschreven is als thrillers van spanning, vaak met elementen van horror, misdaad, mysterie, science fiction en het bovennatuurlijke. Geboren 1971, en vanaf dat hij kon lezen werd hij zelden zonder boek in de hand gezien. Het duurde ook niet lang voordat hij zelf verhalen ging schrijven. Zijn debuutthriller The Fourth Monkey is verkocht voor zowel de film als voor de televisie. De inwoners van…

Lees Meer Lees Meer

Alles in de stilte – Kirstin Rozema – Recensie

Alles in de stilte – Kirstin Rozema – Recensie

Wanneer Hilde na een lastige scheiding weer in haar geboortedorp gaat wonen, komt ze bij toeval via de sociale media weer in contact met haar vroegere buurjongen Robert. Robert was haar vroegere vriendje, haar maatje, al was er niet meer dan dat. Ze hebben leuke gesprekken via de chat, maar dan ontstaat er een zogenaamde radiostilte. Vervolgens krijgt Hilde het bericht dat Robert is overleden… Hilde is hevig in shock, omdat ze geen idee had dat Robert ernstig ziek was….

Lees Meer Lees Meer

De experimenten – nieuwe roman van Marion Pauw

De experimenten – nieuwe roman van Marion Pauw

Eind januari verschijnt bij Lebowski Publishers De experimenten, de nieuwe roman van Marion Pauw. Ze hebben elkaar vijftig jaar niet gezien. Nu is het tijd voor een confrontatie. Met elkaar, maar vooral met het verleden. Vijftig jaar lang hebben ze elkaar niet gezien of gesproken. Maar nu is Alma ziek en dit weekend is er niemand anders om voor haar te zorgen dan haar stiefdochter Charlie. Zodra ze terug is in het huis van haar jeugd weet Charlie weer waarom…

Lees Meer Lees Meer

In de brievenbus – Geest & beest – Marianne Vogel + leesfragment

In de brievenbus – Geest & beest – Marianne Vogel + leesfragment

Samenvatting Een foute vader. Dat is de erfenis waar Sigrid, Leo en Emil mee worstelen. Als SS-officier heeft hun vader in de Tweede Wereldoorlog ooit een kostbaar inktstel van Goethe uit Leiden gestolen. Nu komen de Amsterdamse particulier onderzoekers Sofie Bank en Frits Arends het bij hen in Berlijn opsporen.Tijdens hun onderzoek krijgen Bank en Arends te maken met echo’s van de oorlog. Ze worden geconfronteerd met de tragiek van de Joodse wijk en met nabestaanden van Nederlandse Buchenwald-gevangenen. Tevens…

Lees Meer Lees Meer

Gebroken meisjes – Simone St.James – Recensie

Gebroken meisjes – Simone St.James – Recensie

Simone St. James woont net buiten Toronto met haar man en werkte twintig jaar achter de schermen van televisieprogramma’s voordat ze fulltime ging schrijven. Met haar debuutroman, The haunting of Maddy Clare, won ze diverse prijzen. Gebroken meisjes is het eerste boek dat vertaald is naar het Nederlands. Twintig jaar geleden is de zus van Fiona vermoord. Haar lichaam werd gevonden nabij Idlewild Hall. De moordenaar is toen opgepakt, maar voor Fiona is de zaak nog steeds niet opgelost. Ze…

Lees Meer Lees Meer

Een gedroomd einde – Susanne Koster – Recensie

Een gedroomd einde – Susanne Koster – Recensie

Jonka en Saskia krijgen te horen dat hun moeder op sterven ligt. Tante Geertje, die hun beiden heeft gebeld, zegt dat hun moeder heeft gevraagd te komen. Voordat het te laat is. Eigenlijk zien de meiden dit niet zo zitten. Ze hebben eindelijk hun leven iets op de rit en willen niet dat dit verstoord wordt. Ze hebben niet voor niets de banden verbroken en willen het verleden achter zich laten. Maar als ze horen dat hun moeder weg is…

Lees Meer Lees Meer

Dansen in het donker – René Appel – Recensie

Dansen in het donker – René Appel – Recensie

René Appel (1945) behoort al ruim vijfentwintig jaar tot de top van de Nederlandse auteurs. Hij wordt wel de godfather van de Nederlandse literaire thriller genoemd. Met Dansen in het donker bewijst hij op overtuigende wijze ook een spannende, psychologische roman te kunnen schrijven.  Inge is met Andreas en samen hebben ze twee puberzonen, Finn en Olaf. Juist als Inge net een moeilijke beslissing heeft genomen, gebeurt er iets verschrikkelijks met Andreas. Er volgt een zware periode voor het gezin….

Lees Meer Lees Meer

Verwacht – Het Weeskind van Haamstede – Angelique van der Bijl

Verwacht – Het Weeskind van Haamstede – Angelique van der Bijl

Isa is een 32-jarige architecte geboren in de Zeeuwse kustplaats Westenschouwen. Haar vader is op tragische wijze in zee verdronken toen ze één jaar oud was. Haar moeder kwijnde daarna zo in haar eigen verdriet weg dat ze haar dochter jarenlang verwaarloosde. Op te jonge leeftijd verhuisde Isa daarom naar de grote stad waar ze een succesvol architectenbureau heeft opgebouwd. Ze ontmoet de charismatische Willem Zuyderhout en Isa voelt zich eindelijk echt gelukkig. De afkeer van haar moeder tegen de…

Lees Meer Lees Meer

Mijn naam is Morgen – Damian Dibben – Recensie

Mijn naam is Morgen – Damian Dibben – Recensie

Damian Dibben is auteur van de internationale kinderboeken-hitserie Wakers van de tijd, die in meer dan veertig landen verscheen. Daarnaast is hij scenorioschrijver, onder andere voor The Phantom of the Opera. Mijn naam is Morgen is zijn eerste roman voor volwassenen. Venetië, 1815. Een oude hond wacht op zijn baas, al dagen. Hier, bij de kathedraal, moest hij op hem blijven wachten, had zijn baas gezegd. Maar het wachten duurt nu wel heel erg lang, zijn baas is verdwenen. De…

Lees Meer Lees Meer

De afstand tussen jou en mij en de kersenboom – Paola Peretti – Recensie

De afstand tussen jou en mij en de kersenboom – Paola Peretti – Recensie

Samenvatting Mafalda is negen en weet één ding zeker: ergens in de komende zes maanden zal ze blind worden. Ze heeft een lijst gemaakt van “Dingen die ik heel, heel belangrijk vind (die ik niet meer zal kunnen doen)’. Ook moet ze misschien verhuizen en haar kat Ottimo Turcaret achterlaten. In een poging om grip te krijgen op haar situatie, besluit ze in een hoge kersenboom op het schoolplein te gaan zitten en van daaruit de wereld te observeren. Met…

Lees Meer Lees Meer

Het verdronken land – Olga Ponjee – Recensie

Het verdronken land – Olga Ponjee – Recensie

Olga Ponjee (1983) studeerde filosofie en psychologie aan de UU en scenarioschrijven aan de Nederlandse Filmacademie. Na haar afstuderen werkte ze o.a. mee aan de televisieserie Feuten en de speelfilm De Ontsnapping. Haar interesse voor verhalen beperkt zich niet tot film: ze schrijft voor games, won diverse prijzen met haar proza en zoekt naar nieuwe manieren om storytelling en moderne media te combineren. Ze woont in een klein dorpje samen met haar vrouw, haar man, twee zoontjes, twee katten en…

Lees Meer Lees Meer

Van Chanel naar flanel – Marijke Vos – Gastrecensie Diane Kooistra

Van Chanel naar flanel – Marijke Vos – Gastrecensie Diane Kooistra

Van Chanel naar flanel is de heerlijke nieuwe feelgoodroman van Marijke Vos, auteur van Ik kom je halen!, over een jonge vrouw die haar rijke verloofde voor het altaar in de steek laat en halsoverkop naar Canada vlucht. Voor de lezers van Sophie Kinsella en Jill Mansell. Marijke Vos (1985) woont en werkt in Brabant. Ze studeerde sociaalpedagogische hulpverlening in Nijmegen en werkt al jaren als hulpverlener in de zorg. Daarnaast is ze freelance copywriter. Eerder verscheen van haar de…

Lees Meer Lees Meer

In de brievenbus – Als je ademhaling stopt – Christine Geysen

In de brievenbus – Als je ademhaling stopt – Christine Geysen

Als Je Sterft-Trilogie Boek 1: Als je ademhaling stopt DIT BOEK IS SPANNEND, INTRIGEREND EN LAAT JE NIET MEER LOS! Hoe zou jij reageren als je je eigen sterfdatum kon zien? En wat als je die van IEDEREEN kon zien? Van je beste vriendin, je pa en de liefde van je leven? Als Je Ademhaling Stopt is het verhaal van de zeventienjarige Helia. Zij heeft een heel opmerkelijke gave: ze kan sterfdatums zien. Maar is dat wel een gave? Haar…

Lees Meer Lees Meer