De dag van Eden – Liz Flanagan – Recensie

Liz Flanagan is opgegroeid in Hebden Bridge, West Yorkshire en toen ze kinderen kreeg is ze weer daarheen verhuisd. Ze heeft haar PhD in creatief schrijven voltooid in 2017 en verdeelt nu haar tijd tussen lesgeven en schrijven. Ook bezoekt ze scholen waar ze met jongeren praat over creativiteit. De dag van Eden is een […]

Maalstroom – Anja Maas – Recensie

Anja Maas (Alkmaar, 1952) werkt jaren met veel plezier als salarisadministrateur. Naast haar baan is schrijven meer dan een hobby. Zo zet ze zich in voor schrijfvereniging ‘Vrienden van het Schrijven NH’ als bestuurslid en ze is lid van de redactie. Korte verhalen schrijven is haar specialiteit. Vanaf het moment dat ze stopt met werken […]

Onzichtbaar – Edith van Walsum – Recensie

Diane is een nakomertje, haar ouders waren in de veertig toen zij werd geboren. Zij was de eerste en de laatste. Haar moeder is gelovig, haar vader gelooft helemaal nergens in. Een band met haar ouders heeft Diane niet. Haar ouders hebben vaak ruzie en meestal zien haar ouders haar niet. Bemoeien zich niet echt […]

Verdoemd – Mariska Overman – Recensie

Nadat in korte tijd drie jonge mensen zelfmoord hebben gepleegd, twijfelt Isabel Dieudonné, specialist postmortale zorg en ex-rechercheur, of hier echt wel sprake is van zelfmoord. Haar onderbuikgevoel zegt dat hier meer aan de hand is en zij gaat op onderzoek uit. Niet iedereen is het met haar eens en veel moet ze alleen doen, […]

Het meisje van toen – Edward Hendriks – Recensie

Paul Meertens, New Business Director bij een IT-bedrijf, is op zoek naar een nieuwe managementassistente. Acht sollicitanten zijn uitgenodigd om op gesprek te komen. Paul schrikt als een van de sollicitanten een onenightstand van jaren geleden is. Twintig jaar geleden heeft Paul zijn vrouw bedrogen met Lieve Breevoort. Om problemen te voorkomen stuurt hij haar […]

De Lissabon Brieven- Gaby Rasters – recensie -Blogtour

Gaby Rasters is een veelzijdige auteur die veel genres aankan Met haar boek Nooit meer bang weet ze een groot publiek te bereiken. Gaby weet diep onder de huid van haar personages te kruipen en deze daardoor levensecht neer te zetten. Toen Chantal het uitje naar Lissabon geboekt had, was Merijn ook enthousiast geweest en […]

Horen, zien, zwijgen – J. D. Barker – Recensie

J. D. Barker (Jonathan Dylan Barker) is een internationale Amerikaanse auteur wiens werk in het algemeen beschreven is als thrillers van spanning, vaak met elementen van horror, misdaad, mysterie, science fiction en het bovennatuurlijke. Geboren 1971, en vanaf dat hij kon lezen werd hij zelden zonder boek in de hand gezien. Het duurde ook niet […]

Gebroken meisjes – Simone St.James – Recensie

Simone St. James woont net buiten Toronto met haar man en werkte twintig jaar achter de schermen van televisieprogramma’s voordat ze fulltime ging schrijven. Met haar debuutroman, The haunting of Maddy Clare, won ze diverse prijzen. Gebroken meisjes is het eerste boek dat vertaald is naar het Nederlands. Twintig jaar geleden is de zus van […]

Een gedroomd einde – Susanne Koster – Recensie

Jonka en Saskia krijgen te horen dat hun moeder op sterven ligt. Tante Geertje, die hun beiden heeft gebeld, zegt dat hun moeder heeft gevraagd te komen. Voordat het te laat is. Eigenlijk zien de meiden dit niet zo zitten. Ze hebben eindelijk hun leven iets op de rit en willen niet dat dit verstoord […]

Dansen in het donker – René Appel – Recensie

René Appel (1945) behoort al ruim vijfentwintig jaar tot de top van de Nederlandse auteurs. Hij wordt wel de godfather van de Nederlandse literaire thriller genoemd. Met Dansen in het donker bewijst hij op overtuigende wijze ook een spannende, psychologische roman te kunnen schrijven.  Inge is met Andreas en samen hebben ze twee puberzonen, Finn […]

Mijn naam is Morgen – Damian Dibben – Recensie

Damian Dibben is auteur van de internationale kinderboeken-hitserie Wakers van de tijd, die in meer dan veertig landen verscheen. Daarnaast is hij scenorioschrijver, onder andere voor The Phantom of the Opera. Mijn naam is Morgen is zijn eerste roman voor volwassenen. Venetië, 1815. Een oude hond wacht op zijn baas, al dagen. Hier, bij de […]

Het verdronken land – Olga Ponjee – Recensie

Olga Ponjee (1983) studeerde filosofie en psychologie aan de UU en scenarioschrijven aan de Nederlandse Filmacademie. Na haar afstuderen werkte ze o.a. mee aan de televisieserie Feuten en de speelfilm De Ontsnapping. Haar interesse voor verhalen beperkt zich niet tot film: ze schrijft voor games, won diverse prijzen met haar proza en zoekt naar nieuwe […]

Van Chanel naar flanel – Marijke Vos – Gastrecensie Diane Kooistra

Van Chanel naar flanel is de heerlijke nieuwe feelgoodroman van Marijke Vos, auteur van Ik kom je halen!, over een jonge vrouw die haar rijke verloofde voor het altaar in de steek laat en halsoverkop naar Canada vlucht. Voor de lezers van Sophie Kinsella en Jill Mansell. Marijke Vos (1985) woont en werkt in Brabant. […]

Persona – Soraya Vink – Recensie

Soraya is in het dagelijks leven redacteur en recensent bij Hebban.nl, met als specialisatie thrillers. Ze heeft door haar werk veel contacten met auteurs en hun horen vertellen over hun schrijfproces inspireerde haar zodat bij Soraya langzaam de uitdaging ontstond zelf een boek te gaan schrijven. Rechercheur Elvira Selas heeft noodgedwongen haar carrière als undercoveragente […]

Censuur – Esther van der Ham – Recensie

Lisa is werkzaam als journaliste. Ze neemt haar werk erg serieus en het stuit haar dan ook tegen de borst als een onderwerp waar zij over wil schrijven tegen wordt gehouden. Haar artikel zou ten koste gaan van de adverteerders en dat is belangrijker dan de waarheid vertellen. Toch blijft zij spitten maar het blijkt […]