Gebroken meisjes – Simone St.James – Recensie

Simone St. James woont net buiten Toronto met haar man en werkte twintig jaar achter de schermen van televisieprogramma’s voordat ze fulltime ging schrijven. Met haar debuutroman, The haunting of Maddy Clare, won ze diverse prijzen. Gebroken meisjes is het eerste boek dat vertaald is naar het Nederlands. Twintig jaar geleden is de zus van […]

Een gedroomd einde – Susanne Koster – Recensie

Jonka en Saskia krijgen te horen dat hun moeder op sterven ligt. Tante Geertje, die hun beiden heeft gebeld, zegt dat hun moeder heeft gevraagd te komen. Voordat het te laat is. Eigenlijk zien de meiden dit niet zo zitten. Ze hebben eindelijk hun leven iets op de rit en willen niet dat dit verstoord […]

Dansen in het donker – René Appel – Recensie

René Appel (1945) behoort al ruim vijfentwintig jaar tot de top van de Nederlandse auteurs. Hij wordt wel de godfather van de Nederlandse literaire thriller genoemd. Met Dansen in het donker bewijst hij op overtuigende wijze ook een spannende, psychologische roman te kunnen schrijven.  Inge is met Andreas en samen hebben ze twee puberzonen, Finn […]

Mijn naam is Morgen – Damian Dibben – Recensie

Damian Dibben is auteur van de internationale kinderboeken-hitserie Wakers van de tijd, die in meer dan veertig landen verscheen. Daarnaast is hij scenorioschrijver, onder andere voor The Phantom of the Opera. Mijn naam is Morgen is zijn eerste roman voor volwassenen. Venetië, 1815. Een oude hond wacht op zijn baas, al dagen. Hier, bij de […]

Het verdronken land – Olga Ponjee – Recensie

Olga Ponjee (1983) studeerde filosofie en psychologie aan de UU en scenarioschrijven aan de Nederlandse Filmacademie. Na haar afstuderen werkte ze o.a. mee aan de televisieserie Feuten en de speelfilm De Ontsnapping. Haar interesse voor verhalen beperkt zich niet tot film: ze schrijft voor games, won diverse prijzen met haar proza en zoekt naar nieuwe […]

Van Chanel naar flanel – Marijke Vos – Gastrecensie Diane Kooistra

Van Chanel naar flanel is de heerlijke nieuwe feelgoodroman van Marijke Vos, auteur van Ik kom je halen!, over een jonge vrouw die haar rijke verloofde voor het altaar in de steek laat en halsoverkop naar Canada vlucht. Voor de lezers van Sophie Kinsella en Jill Mansell. Marijke Vos (1985) woont en werkt in Brabant. […]

Persona – Soraya Vink – Recensie

Soraya is in het dagelijks leven redacteur en recensent bij Hebban.nl, met als specialisatie thrillers. Ze heeft door haar werk veel contacten met auteurs en hun horen vertellen over hun schrijfproces inspireerde haar zodat bij Soraya langzaam de uitdaging ontstond zelf een boek te gaan schrijven. Rechercheur Elvira Selas heeft noodgedwongen haar carrière als undercoveragente […]

Censuur – Esther van der Ham – Recensie

Lisa is werkzaam als journaliste. Ze neemt haar werk erg serieus en het stuit haar dan ook tegen de borst als een onderwerp waar zij over wil schrijven tegen wordt gehouden. Haar artikel zou ten koste gaan van de adverteerders en dat is belangrijker dan de waarheid vertellen. Toch blijft zij spitten maar het blijkt […]

Het oordeel – John Grisham – recensie

A.W. Bruna Uitgevers vroeg mij namens VrouwenThrillers.nl mee te doen met de recensie estafette rondom de thriller Het oordeel van John Grisham. De boeken van John Grisham worden niet zo snel gezien als vrouwenthrillers en dit was een mooie gelegenheid om te zien of dit nog steeds van toepassing is.  Het oordeel vertelt over Pete […]

Een puppy voor kerst – Simone Luijten – Recensie

In het hartverwarmende Een puppy voor kerst van Simone Luijten lijkt het een eenzame kerst te worden voor Monique. Ze heeft haar echtgenoot met een ander betrapt, heeft haar boeltje gepakt en is met haar twee kinderen vertrokken. Gelukkig kan ze in het leegstaande appartementje boven de winkel van haar zus terecht. Vanuit het raam ziet ze haar nieuwe buren zich opmaken voor een prachtig kerstfeest. Moniques kinderen zijn ondertussen vooral bezig met hun kerstcadeau, het allerliefst willen ze een puppy. Maar een puppy in huis als alleenstaande ouder? Monique besluit niet bij de pakken neer te gaan zitten en stort zich vol op het opknappen van haar nieuwe woning. Dat moet nog nét lukken voor de feestdagen. Een collega weet wel iemand die Monique kan helpen klussen. En de feestdagen hebben nog veel meer voor haar in petto.

Rusteloos – Damen & Vandermeeren – Recensie

Kirsten, een jonge Vlaamse advocate, woont alweer tien jaar in Lissabon en spreekt naast haar moedertaal ook vloeiend Engels, Frans, Duits en Portugees. Portugees is de taal van het land waar Kirsten haar vader had verloren. Kirsten werkt voor een gerenommeerd advocatenkantoor in Lissabon. Haar eerste grote zaak is de vermissing van de dochter van […]

De laatste halte – Wendy Brokers – Recensie

Vier jongeren gaan met school op werkweek naar Londen. Jonas, Loïs, Ralph en Naima. Vier jongeren die normaal gesproken geen contact met elkaar hebben. Maar ze worden in hetzelfde groepje ingedeeld en zullen de hele week met elkaar op moeten trekken. Loïs heeft stiekem een oogje op Jonas en vindt het wel spannend zo. Naima […]

Truth or dance – Chinouk Thijssen – Recensie

India, Nikki, Lisa en Zoë zijn vier meiden die maar een wens hebben, een beroemde ballerina worden. Dit schooljaar op het conservatorium is heel belangrijk voor ze, want nu moeten ze laten zien wat ze waard zijn zodat ze naar de vervolgopleiding mogen. Het is hard werken en terwijl andere jongeren van hun leeftijd kunnen […]

Dilemma: Anna – Tille Vincent – Recensie

Anna ‘Leven met een leugen’ Anna haar ouders zijn gescheiden en Anna woont alleen bij haar moeder. Haar vader is getrouwd met Katrien en samen hebben ze een zoontje, Theo, het halfbroertje van Anna. Anna is al een hele tijd ontzettend moe en haar klieren zijn opgezet. De arts vertrouwt het niet en stuurt haar […]

Een wreed voorjaar – Lilian Schneider – Recensie

Lilian Schneider studeerde Informatiedienstverlening en Management. Ze werkte bij een bank en daarna vol passie bij verschillende openbare bibliotheken in Groningen en Zaanstad. In 2014 verscheen haar debuutthriller Aquamarijn. Lena Schier, bedrijfsrechercheur, heeft een leuke nacht gehad maar ze heeft er wel een flinke kater aan overgehouden. Het is nog vroeg in de ochtend maar […]