De denkbeeldige vriend – Stephen Chbosky

Image

Bijna twintig jaar na de internationale culthit The Perks of Being a Wallflower verschijnt er eindelijk een nieuw boek van schrijver en filmmaker Stephen Chbosky.

Vergeet alles wat je dacht te weten over thrillers. De denkbeeldige vriend overstijgt alle genres. Van begin tot eind huiveringwekkend, beklemmend en aangrijpend, een boek dat je in je dromen zal achtervolgen. Een meesterwerk voor de liefhebbers van Stephen King en Kazuo Ishiguro.

Alleenstaande moeder Kate Reese is op de vlucht. Vastbesloten om het leven voor haar en haar zoon te verbeteren, ontsnapt ze midden in de nacht samen met Christopher aan een gewelddadige relatie. Samen belanden ze in de hechte gemeenschap van Mill Grove,
Pennsylvania, ver van de bewoonde wereld.
Slechts één snelweg leidt erheen en één snelweg eruit.
Eerst lijkt het de ideale plek om eindelijk tot rust te komen. Maar dan verdwijnt Christopher. Zes afschuwelijke dagen lang kan niemand hem vinden. Totdat Christopher tevoorschijn komt uit het bos aan de rand van het dorp, ongedeerd maar niet onveranderd.
Hij keert terug met een stem in zijn hoofd die alleen hij kan horen, met een missie die alleen hij kan volbrengen: hij moet voor kerst een
boomhut in het bos bouwen.

Algauw raken Kate en Christopher verzeild in het gevecht van hun leven – een strijd tussen goed en kwaad, met hun dorp als het
strijdtoneel.

Net als The Perks of Being a Wallflower, laat De denkbeeldige vriend ons zien dat verlossing altijd mogelijk is, hoe donker het ook wordt. Het is verbazingwekkend en geniaal dat Chbosky al deze wijsheid heeft verpakt in een vermakelijke thriller. Op de echte Stephen Chbosky-manier geeft hij je spirituele verlichting en horror. Ik weet niet hoe hij het gedaan heeft, maar het is gelukt. Het is een meesterwerk.
– Emma Watson

Een huiveringwekkend horrorverhaal waar Stephen King trots op zou zijn… Een heerlijk boek voor degenen die geen genoeg kunnen krijgen van griezeligheid. Een boek om te lezen met het licht aan en de deur op slot.’
– Kirkus

Stephen Chbosky doet sterk denken aan Stephen King in deze grootse
bovennatuurlijke thriller.

– Lit Hub

We hebben lang moeten wachten op De denkbeeldige vriend. En, net zoals bij een goede bordeaux, wordt dat wachten op ontelbare manieren beloond. Dit is een angstaanjagende en opmerkelijk ambitieuze roman die de grenzen van het horrorgenre doorbreekt op een epische manier, in de breedste zin van het woord.’
– Lincoln Child

Dit is het engste boek dat ik in lange tijd las. Mysterieuze bossen, duistere machten, ongeziene werelden… Maar, net als alles wat Chbosky doet, is dit ook doordrenkt van hart en ziel. Je zult verliefd worden op de personages en ze wurmen zich onder je huid.
– R.J. PALACIO, auteur van Wonder

Auteursfoto @Meredith Morris

De denkbeeldige vriend is het langverwachte tweede boek van filmregisseur en scenarioschrijver Stephen Chbosky. Van zijn internationale bestseller The Perks of Being a Wallflower gingen wereldwijd miljoenen exemplaren over de toonbank.
In 2017 kwam hij weer in de belangstelling met zijn regie van de film Wonder, met in de hoofdrollen onder meer Julia Roberts en Owen Wilson. Stephen Chbosky woont in New York.

De denkbeeldige vriend verschijnt 1 oktober 2019.
Aantal pagina’s ca. 784 | Prijs € 19,99 tot 1 januari 2020 daarna € 24,99

A.W. Bruna Uitgevers

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

%d bloggers liken dit: